Penzion Alpina - lyžování
Pustevny, Beskydy

Okolí penzionu Alpina nabízí výborné podmínky pro lyžování. Sjezdaři a snowboardisti mají k dispozici několik kvalitních ski areálů, běžkaři zase několik desítek kilometrů krásných upravovaných tratí.

Na všechny níže uvedené ski areály dostávají zákazníci penzionu Alpina exkluzivní slevy až 20% !


Ski areál Pustevny ***


Pustevny jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko v Beskydech. Sedačková lanovka nabízí netradiční pohled na krajinu z ptačí perspektivy. Je zde 8 sjezdovek všech typů obtížností, běžecké trasy, snowpark, dětský lanový vlek, lyžařská škola, půjčovna. Skibus je zdarma. Zapůjčte si zimní koloběžku – sněhoběžku. Pokochejte se krásnými výhledy, Beskydy budete mít jako na dlani. Lahůdkou je 5 kilometrový sjezd po „Knížecí“ k penzionu Alpina. Penzion je vzdálen jen cca 500m od parkoviště Ráztoka, odkud Vás skibus zdarma dopraví k lanové dráze Pustevny. Více na www.skialpin.cz
Pustevny 1.018 m n.m. - Beskydy
klikni na mapu pro zvětšení

Aktuální informace:


č. Název sjezdovky Převýšení Délka Obtížnost
1 Lokomotiva 81 m 320 m Střední
2 Malá sjezdovka 140 m 480 m Střední
3 Panoráma 40 m 130 m Lehká
4 Pod Kolibou 140 m 390 m Těžká
5 Cyrilka 35 m 125 m Lehká
6 Cvičná louka 25 m 80 m Lehká
7 Dětská 10 m 50 m Lehká
8 Pod Šumnou 35 m 140 m Lehká
9 Nad boudou 90 m 590 m Lehká
10 Velká sjezdova 220 m 1090 m Střední
11 Knížecí cesta (lyž. cesta) 400 m 5000 m Lehká

Pustevny

Pustevny nabízí kvalitní lyžování. Foto sjezdovky u lanovky.Pustevny jsou nejznámějším lyžařským areálem v Beskydech. Z frenštátské strany Vás na Pustevny pohodlně vyveze dvousedačková lanovka (délka 1637m). Zde je k dispozici 11 udržovaných vleků, včetně dětských (přepravní kapacita vleků je 5000 os/hod) a několik běžkařských tras, které jsou znalci považovány za zimní lahůdku. Navíc nadmořská výška 1098 m.n.m. a severní svah zaručuje ideální sněhové podmínky.


Ve velice kompaktním areálu si zalyžuje opravdu každý, protože se tu najdou jak velmi náročné terény pro zdatné lyžaře, tak mírné terény vhodné pro děti a začátečníky.
 

Z akce Pustevenské sněhovánkyZa zmínku stojí i mnohakilometrové okruhy s mírným sklonem, které jsou ideální pro rodinné výlety na běžkách. Okruhy vedou převážně po hřebenech, kde se rozprostírá krásný výhled do okolní krajiny. Nejznámnější trasa Pustevny - Radhošť. Navíc je areál v dostatečném množství i kvalitně vybaven všemi základními doprovodnými službami.


Pro začátečníky je na Pustevnách k dispozici snowboardová a lyžařská škola - Gorby school. Příjemným zpestřením může být projížďka psím spřežením.Také je zde úschovna a půjčovna lyží.


Další informace na panoramatické mapě. Na Pustevnách je také mnoho zajímavých míst. Více o nich v menu tipy na výlet. Fotografie jsme pro Vás připravili v menu fotky.


Ski areál Bílá ****


Jeden z nejlepších lyžařských areálů v Beskydech. Velké množství sjezdovek a běžeckých tratí. Každoročně se zde konají mezinárodní FIS závody a různé zajímavé akce. Večerní lyžování. Vyzkoušejte ledopád – lezeckou stěnu, zajděte s dětmi do dětského parku. Ski areál Bílá BeskydyVíce na www.skibila.cz

Ski areál Opálená


Menší příjemný lyžařský areál s krásným výhledem na Lysou Horu, pravidelně upravováno, večerní lyžování, ideální pro rodiny s dětmi, které ocení příznivější klimatické podmínky s menším výskytem mlh a syrového počasí, typickým pro výše položené areály. Více na areal-opalena.cz
Chcete ještě více lyžovat? Rádi Vám doporučíme ty nejlepší lyžařské areály v okolí, které máme sami vyzkoušené, nebo si rovnou objednejte našeho Beskydského průvodce, který tu zná každý kámen a najde Vás i pod sněhem :-)

Dále doporučujeme:
Beskydy ubytování